Dodávatelia

FAMIBA je oficiálnym distribútorom a partnerom významných hráčov v oblasti priemyslu.
Dodávatelia

Asco

 

Spoločnosť ASCO bola založená v roku 1888 a zaoberala sa výťahovým, kompresívnym a generátorovým ovládaním. Spoločnosť ASCO v roku 1910 vyvinula nový elektricky ovládaný prístroj nazvaný solenoidový ventil. ASCO, prinieslo rozsiahlu škálu produktov, od rôznorodých ventilov po prietokové ovládacie systémy navrhnuté pre tisícky zákazníkov.

Do výrobného programu ASCO boli v sedemdesiatych rokoch zavedené ďalšie produkty ako sú ventily ovládané vzduchom, tlakové a tepelné spínače. Spoločnosť ASCO opäť rozšírila svoju produktovú líniu v roku 1982 s akvizíciou Angar Scientific, špecialista pre mikro-miniatúrne solenoidové ventily.

V roku 1985 sa ASCO stalo súčasťou spoločnosti Emerson – jednej z najväčších a najuznávanejších priemyselných spoločností na svete. V ďalšej dekáde spoločnosť EMERSON zakúpila značku Joucomatic, popredného poskytovateľa pneumatických ventilov v Európe, a pridal ju do rodiny ASCO. V roku 2008 firma Emerson zlúčila svoje dcérske spoločnosti ASCO a Numatics pod jednu strechu.

V roku 2016 sa celosvetové operácie ASCO a Numatics zjednotili pod značkou ASCO a vytvorili tak pódium pre ďalší rast spoločnosti.